27.09.1939 - 27.09.2014 75. ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu uczcili 75. Rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Wykonali plakaty i prace dotyczące tematyki Polskiego Państwa Podziemnego oraz zaprezentowali wystawę prac na korytarzach. Pracami uczniów została także udekorowana sala historyczna. Koordynatorem akcji był opiekun Samorządu Uczniowskiego pani mgr Dominika Janczura - Leszko, która również przeprowadziła lekcje na temat powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Polskie Państwo Podziemne było fenomenem na skalę światową. Jego tajne struktury, które podlegały Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, zaczęto tworzyć 27 września 1939r.

Celem Polskiego Państwa Podziemnego była nie tylko walka z okupantami i odzyskanie suwerenności, ale także stworzenie w społeczeństwie siły moralnej, która pomogła przetrwać Polakom czasy rządów totalitarnych.

Galeria zdjęć>>