Eliminacje szkolne Olimpiady o Żywieniu

23 października w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok-żywienie człowieka i gospodarstwo domowe. Wzięli w niej udział: Jakub Florek kl.II TŻG, Marcin Szkaradek kl.II TŻG, Natalia Pogwizd kl.II TIŻG, Michał Janczak kl.II TIŻG, Justyna Trzepak kl.III TŻG, Patryk Kamiński kl.III TŻG.

Uczniowie w etapie praktycznym wykonywali jabłka w sosie waniliowym, w części teoretycznej rozwiązywali test składający się z 60 pytań dotyczących żywienia. Ich kolejnym zadaniem było rozpoznawanie przypraw oraz wykazanie się znajomością układu funkcjonalnego zakładu gastronomicznego.

Miejsce pierwsze zajął uczeń Michał Janczak z kl.II TIŻG, miejsce drugie zajęła Justyna Trzepak z kl.III TŻG, trzecie miejsce zajął Patryk Kamiński z kl.III TŻG. Opiekunami eliminacji szkolnych były: p.Beata Łęczycka i p.Wioletta Kosakowska.

Galeria zdjęć>>