Niezwykłe powitanie na Węgrzech. Współpraca Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze szkołą średnią w Dunakeszi

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu wraz z nauczycielami języka angielskiego panią Beatą Damasiewicz i panią Dominiką Olech wzięła udział w programie współpracy polsko-węgierskiej z Radnóti Miklós Gimnázium z Dunakeszi na Węgrzech.

Tegoroczna edycja programu współpracy rozpoczęła się w zupełnie innym stylu niż zazwyczaj. Towarzyszyło jej motto "I znowu do Was jedziemy", które pojawiło się na plakatach wykonanych specjalnie z okazji jubileuszowej edycji współpracy naszej szkoły z szkołą węgierską. Koncepcja plakatu należała do pani Olgi Wojciechowskiej, która wraz z uczniami klasy IV Technikum Informatycznego opracowała ostateczną wersję plakatów, które nie tylko ozdobiły nasz autokar, ale także zostały wręczone młodzieży węgierskiej przez naszych uczniów z indywidualnymi dedykacjami w języku angielskim. Po przyjeździe do Dunakeszi, zamiast oficjalnego powitania w budynku szkoły wszyscy udaliśmy się do jednego z największych parków wodnych w Europie. To właśnie tam, w Aquaworld w Budapeszcie rozpoczęła się tegoroczna jesienna przygoda naszej młodzieży z językiem angielskim w tle. Uczniowie zostali oficjalnie powitani przez koordynatorów współpracy ze strony węgierskiej, którzy podkreślali niezwykłość tegorocznej jubileuszowej piątej edycji współpracy.  Uczestnicy wyjazdu poznali swoich węgierskich kolegów, a popołudnie w parku wodnym w Budapeszcie było doskonałą okazja do tego, aby pokonać strach przed mówieniem w języku angielskim.

Galeria zdjęć>>