krak.jpg
II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych

W dniu 19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu miał miejsce II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych.  Uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne i wokalne. Swoje reprezentacje miały następujące klasy:

Galeria zdjęć>>

1 TŻG, 2 TL, 2 ENT, 3 TOT, 4 TŻG, 4 TE, Szkolny Zespól Wokalny oraz Zespół Instrumentów Dętych.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy.

Przegląd zorganizowały nauczycielki historii: mgr Dominika Janczura - Leszko i mgr Jolanta Sułkowska.

Wszyscy uczestnicy to bardzo utalentowani muzycznie młodzi ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem chcieli w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Śpiewanie pieśni patriotycznych jest sposobem aby ocalić te pieśni od zapomnienia, podtrzymywać polską kulturę i tradycję oraz budować postawę patriotyczną wśród młodzieży.