MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POŚWIĘCONY ŚWIATOWYM DNIOM MŁODZIEŻY

Okres wakacji obfituje w wiele propozycji zagospodarowania wolnego czasu. W tym roku dołączy do nich jeszcze jedna: Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W ostatnim tygodniu lipca do Krakowa przybędą setki tysięcy młodych ludzi z całego świata, ale kilka dni wcześniej  kilkanaście tysięcy młodych pielgrzymów pojawi się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Będzie to Diecezjalny Dzień Wspólnoty, będący punktem kulminacyjnym Tygodnia Misyjnego przygotowującego młodych do ŚDM w Krakowie. Można śledzić te wydarzenia za pomocą różnorakich mediów. Czy nie lepiej jednak poczuć na własnej skórze atmosferę tego radosnego święta młodych?
Aby zachęcić młodzież do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie oraz pobudzić do zaangażowania w lokalne wydarzenia w ramach Tygodnia Misyjnego (Dni w Diecezjach), przygotowaliśmy konkurs dotyczący idei i historii Światowych Dni Młodzieży – także tej historii dziejącej się na naszych oczach. Skierowany on jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy, zaś nagrodą główną jest wyjazd na do Krakowa na uroczystości główne ŚDM Kraków 2016.

Konkurs, którego uczestnicy konkursu rywalizować będą w dwóch kategoriach (gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne), przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich to etap szkolny (07.03.2016 szkoły ponadgimnazjalne, 11.03.2016 gimnazja), drugi zaś to finał w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu (05.04.2016) oraz wręczenie nagród.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami na temat konkursu. Regulamin konkursu, karta zgłoszeń, deklaracja uczestnictwa oraz materiały konkursowe, są dostępne na stronie internetowej powiatu dąbrowskiego: www.zspstarysacz.pl
Udział w konkursie należy zgłaszać w terminie do 29 lutego 2016 r.
Wszystkim, którzy odpowiedzą na nasze zaproszenie, życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych.

Zal.1 - Karta zgłoszenia
Zal.2 - Deklaracja