Lista uczniów zakwalifikowanych do finału VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych .

Lista uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zakwalifikowanych do finału VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej/Stany Zjednoczone).
9 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera odbyły się eliminacje, które wyłoniły listę finalistów VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Wśród finalistów konkursu znaleźli się:

Michał Pasiut II TIE
Pietrzak Sławomir II TIE
Mikołajczyk Aleksandra III TOT
Gomółka Krzysztof  III TOT
Bodziarczyk Klaudia  II TL
Galica Dorota II TL
Dziedzina Monika II TŻ
Burdacki Jakub I TL
Udziela Renata III TOT
Rusnak Honorata III TOT
Dąbrowski Filip III TOT
Zbozień Paweł  III TOT
Obrochta Monika II TL
Porębska Gabriela III TL
Florek Dorota  II TiE
Podgórni Daniel II TŻ

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom konkursu. Finał VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych odbędzie się 17 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
Zwycięzcy konkursu, których poznamy w marcu, wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie pana prof. Ryszarda Legutki. W załączniku znajduje się uszczegółowienie dotyczące tematyki etapu finałowego. W przypadku jednakowej liczby punktów na finale o kolejności miejsc zadecyduje dodatkowo liczba punktów uzyskana 9 lutego 2016 roku podczas eliminacji.
Wszystkim finalistom konkursu życzymy powodzenia na finale konkursu.
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego (Beata Damasiewicz, Anna Duda, Anna Mazur, Dominika Olech, Natalia Orzechowska, Karolina Puścizna, Katarzyna Zaczyk)

Uszczegółowienie dotyczące tematyki finału
VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ A STANY ZJEDNOCZONE

1. System polityczny.
2. Święta i uroczystości.
3. Najważniejsze wydarzenia historyczne.
4. Różnice leksykalno-gramatyczne.
5. Geografia (np. podział administracyjny, miasta, stolice, elementy krajobrazu m.in. nazwy pasm górskich, rzek, jezior)
6. Sławni ludzie.
7. Muzyka.
8. Atrakcje turystyczne.
9. Literatura: najsłynniejsze dzieła literackie, pisarze, poeci.

Tematy dodatkowe obowiązujące na finale:
10. The British Monarchy.
11. Education in the USA.