17 marca 2016 roku
godz. 9:00 Rejestracja wszystkich 60 finalistów etapu powiatowego konkursu ze szkół gimnazjalnych (losowanie miejsc) oraz uroczyste powitanie na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu (ul. Daszyńskiego 15).
(Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie powiatowym konkursu muszą posiadać aktualną legitymację szkolną).

godz. 9:30-10:30 Sala gimnastyczna w ZSP:  Finał VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych (uczniowie rozwiązują Test Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych).
(Dla opiekunów w tym czasie zostanie przygotowany słodki poczęstunek.)

godz. 10:30-10:45 Poczęstunek dla wszystkich finalistów konkursu.

godz. 10:45- 11:30  II Warsztaty z Językiem Angielskim w Tle (Sala gimnastyczna w ZSP)
(Bardzo prosimy wszystkich opiekunów o sprawowanie opieki nad swoimi uczniami podczas trwania warsztatów.)

ok. godz. 11:30 Zakończenie II Warsztatów z Językiem Angielskim  w Tle. Wręczenie nagród-niespodzianek dla wszystkich uczestników warsztatów.
(Bardzo prosimy wszystkich opiekunów o sprawowanie opieki nad swoimi uczniami po zakończeniu warsztatów oraz przy przejściu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych do kina "Sokół". Pragniemy poinformować, iż po zakończeniu warsztatów można ewentualnie wraz z uczniami zwiedzić niektóre zabytki Starego Sącza, jeśli będzie trochę czasu wolnego przed uroczystością wręczenia nagród, która rozpocznie się w kinie "Sokół" o godz. 12:30)

godz. 12:30- Kino "Sokół" w Starym Sączu, ul. Batorego 23
Otwarcie uroczystości wręczenia nagród w  VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Adaptacja sceniczna sztuki Williama Szekspira "Sen nocy letniej" w języku angielskim w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Starym Sączu.
Wręczenie nagród laureatom w następujących kategoriach: Test Wiedzy  o Krajach Anglojęzycznych (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej a Stany Zjednoczone)- finał powiatowy. / Sześć dni w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej  - blog z podróży.
Zakończenie tegorocznej edycji konkursu. Wystąpienia zaproszonych gości.

Planowany czas zakończenia uroczystości: ok. 14:30