„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - spotkania z ciekawymi ludźmi

Wśród nas, może w sąsiedztwie, mieszkają, żyją ciekawi ludzie mający swoje pasje, talenty.... Chcemy prezentować ich życie, twórczość, czy działalność.

W czwartek, 29 września, zapraszamy do szkolnej Auli na poetyckie przedpołudnie z poetą, Bronkiem z Obidzy, byłym uczniem ZSZ w Starym Sączu.

Bronek z Obidzy (właśc. Bronisław Kozieński) urodził się 18 września 1963 roku w Obidzy na Sądecczyźnie. W latach 1979–1981 uczęszczał do Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Starym Sączu, gdzie uzyskał uprawnienia stolarskie. Potem podejmował różne prace w najbliższej okolicy. W 1986 r. założył własną działalność gospodarczą. Po roku 1990 wyjeżdżał do robót budowlanych do Danii, Francji, Niemiec i Norwegii. Wydał tomiki poezji: Orły nad Sokolicą (Nowy Sącz 2009), Nie szkoda gadać (Obidza, Nowy Sącz 2010), Strefa ciszy (Kraków 2014), Wiklinowe ptaki (Kraków 2015). Jego poezję można znaleźć na różnych portalach w Internecie, w antologiach, almanachach i czasopismach w kraju i za granicą.

Więcej informacji na blogu biblioteki szkolnej.