krak.jpg
Spotkanie autorskie z Bronkiem z Obidzy

Dziś gościem ZSP był zwykły niezwykły człowiek. Człowiek gór, stolarz o duszy poety, ktoś, kto wyszedłszy od wystruganej deski, dotarł do magicznej krainy Poezji – Bronisław Kozieński. Jego wizyta rozpoczęła cykl spotkań pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Zobaczyliśmy skromnego człowieka, który szczerze odpowiadał na pytania, obejmujące różne sfery życia. Interesowało nas, jak to się stało, że stolarz zaczął pisać wiersze. Poezja zawsze w nim była, ale dała o sobie znać dopiero poza granicami kraju. W dalekiej Norwegii, na budowie zapisywał płynące z głębi duszy słowa na worku po cemencie. Miał już za sobą bagaż życiowych doświadczeń, które domagały się przelania na papier. Wysłuchaliśmy żywej lekcji, że warto odnaleźć w sobie prawdziwą pasję i poświecić się jej oraz że poezja uczy pokory. „Szkoła w życiu młodego człowieka jest bardzo ważna i mówi wam to ten, który w trzeciej klasie pobił rekord wagarowania. Dziś tego żałuję.” – powiedział nasz gość.

Na zakończenie spotkania młodzież oraz dyrekcja szkoły: Grzegorz Skalski i Angelika Duda podziękowali za wyjątkowe spotkanie, zapraszając w gościnne progi naszej szkoły.

W. Majda, J. Białka

Szczegółowa relacja ze spotkania na blogu biblioteki szkolnej