Sportowa jesień w ZSP
Posted by Super User

Prezentacja wybranych wydarzeń sportowych w ZSP w Starym Sączu

Walczymy zacięcie...

W dniu 20 września na obiektach Klubu Sportowego „Zawada” w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. W imprezie wzięła udział szesnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły pod opieką mgr inż. Ryszarda Gądka. W turnieju wystartowało 9 szkół z naszego Powiatu, które były podzielone na 3 grupy po 3 drużyny. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem: każdy z każdym, a drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, toczyły bój o miejsca I – III. Nasza szkoła znalazła się w grupie z ZSZ z Grybowa, przegrywając 1: 0 oraz z ZSP z Tęgoborzy, z którym po pasjonującym boju przegrała 2 : 1 i uplasowała się na 3 miejscu w grupie. W końcowej klasyfikacji turnieju nasza szkoła uplasowała się na miejscach VII-IX.

Zobacz>>>

Piłkarskie zmagania

W dniu 20 października na hali sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców, w których wystartowało 10 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych reprezentujących nasz powiat. Zgodnie z zasadami rozgrywki w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką pana Ryszarda Gądka znalazła się w grupie czterech drużyn razem z: LO z Grybowa, ZS z Łącka i ZSP z Krynicy. Walka o miejsca była zacięta. Nasi wygrali z grybowskim liceum, ale ulegli ZSP z Krynicy i gospodarzom turnieju, zajmując 3. miejsce w grupie. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy miejsca 5-7.

Zobacz>>>

Szkolne mistrzostwa w tenisie stołowym

W dniu 3 listopada na naszej sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w których wzięło udział 16 uczestników. Chłopcy swój turniej rozgrywali systemem do dwóch przegranych, natomiast dziewczęta grały ze sobą systemem każda z każdą. Mistrzynią ZSP w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt została Katarzyna Owsianka z kl. III TŻG, wicemistrzynią – Patrycja Padula z kl. III ENT, a na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy III TE – Dorota Florek. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy III TI – Dariusz Magdziarczyk, drugie miejsce zdobył Łukasz Sajdak z kl. I TŻG, a ostatnie miejsce na podium przypadło uczniowi klasy II TL – Hubertowi Rogóżowi. Wszyscy medaliści odebrali gratulacje od dyrekcji szkoły, zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Warto wspomnieć, iż Katarzyna Owsianka oraz Dariusz Magdziarczyk już po raz trzeci z rzędu wygrali Turniej w swoich kategoriach – Brawo !!! Wszystkim startującym zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu w Grybowie. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Paweł Międlar oraz Ryszard Gądek.

Zobacz>>>

Nasi na mistrzostwach powiatowych w Grybowie

W dniu 18 listopada na hali sportowej w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Wystartowało 6 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, wystawiając reprezentantów w każdej kategorii. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Owsianka i Dorota Florek oraz Dariusz Magdziarczyk i Łukasz Sajdak. Zwycięzcy szkolnych mistrzostw pod opieką pana Ryszarda Gądka dzielnie walczyli o czołowe miejsca. Zawody były rozgrywane systemem do dwóch przegranych. W końcowej klasyfikacji dziewczęta zdobyły V miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na III miejscu.

Zobacz>>>

Piłka koszykowa - Mistrzostwa ZSP

W dniu 22 listopada zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców. Do udziału zgłosiło się 5 reprezentacji klasowych dziewcząt: I TŻG; II TOT; IIITE; IIITŻG;  IV TOT oraz 6 drużyn męskich z klas: I TL; I TŻG; II TEB; II TOT; III TI/E oraz IV TEB. Zawody zostały rozegrane w każdej z grup  systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:

• VI miejsce:  IITOT

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za wspaniałe wrażenia sportowe i walkę w duchu poszanowania przeciwnika oraz zasad gry „Fair Play”.