Sprawdzamy się próbne egzaminy

18 listopada rozpoczęły się próbne egzaminy zawodowe – kwalifikacja T.06.  Do  egzaminu przystąpili uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Organizacji Usług gastronomicznych.  Młodzież wykazała się dużymi umiejętnościami,  wykonując zestawy potraw  z mięsa, warzyw i kaszy. Trzecioklasiści  podzielili się na dwie grupy: pierwszą stanowili  zdający, a druga wcieliła się w rolę egzaminatorów. Posługując  się kryteriami oceniania,  dokonywali  oceny swoich koleżanek i kolegów, podchodząc do tego bardzo surowo i sumiennie. Młodzież przekonała się, że obie role – czyli osób zdających  i  oceniających nie należą do łatwych. Wcześniej pod nadzorem nauczyciela uczniowie bardzo starannie odważyli surowce i przygotowali każdemu zdającemu stanowisko pracy.

Stanowiska przygotowane – teraz  tylko czekać,  aż zegar pokaże godz.  8.00

Czas zacząć – wszyscy na start. Najpierw przeczytam, co mam do zrobienia.

No już wszystko wiemy, pora zabrać się za konkretną pracę

Po dwóch godzinach zmagań czas na konsumpcję i ocenę. Wszyscy uczniowie z kl. III TŻiOUG pozytywnie zdali egzamin próbny z kwalifikacji T.06. Mamy nadzieję, że podobnie będzie  w czerwcu 2017J