krak.jpg
SŁODKI SMAK ŚWIĄT

Dnia 7 grudnia gościliśmy w naszych pracowniach gastronomicznych przy ul. Krakowskiej uczniów gimnazjum na warsztatach kulinarnych. Gimnazjaliści zapoznali się z nowoczesnym wyposażeniem pracowni: gastronomicznej oraz obsługi konsumenta, w których na co dzień uczą się zawodu nasi uczniowie. Uczniowie kl. 2 TŻiUG przygotowali trzy stanowiska tematyczne: ze sprzętem do obsługi konsumenta, barmańskim i cukierniczym.

Uczniowie  dowiedzieli się, czym zajmuje się technik żywienia i usług gastronomicznych, oraz próbowali  pod okiem starszych kolegów z naszej szkoły  opanować kilka  umiejętności  na warsztatach cukierniczych.

Start: ubieramy czapki kucharskie, fartuszki  i do pracy.

Przed pracą trzeba się posilić pyszną zupą kremem z porów zapiekanych pod grzanką czosnkowo-serową wykonaną przez  uczniów kl. 2 TŻiUG.

Po posiłku czas na pracę w kuchni. Zapoznaliśmy uczniów z techniką wykańczania napojów gorących, serwując  im  czekoladę z mleczną pierzynką przybraną czekoladową rozetką. To był tylko pokaz… później  każdy  gimnazjalista  przygotował własny  napój.  Oczywiście cały czas każdy miał swego starszego opiekuna.

Po tej części warsztatów przyszedł czas na dekorowanie pierniczków świątecznych, które wcześniej upiekli uczniowie klas żywieniowych – klasa 1 TŻiUG i 2 TŻiUG.  Gimnazjaliści pracowali bardzo chętnie i z wielką dokładnością dekorowali  swoje słodkości.  Zajęcia umilały  rytmy  świątecznych melodii.

A oto efekty ich pracy

Wykonane przez siebie pierniczki, pięknie zapakowane, gimnazjaliści  mogli zabrać ze sobą,  wnosząc do swoich domów  nie tylko ich zapach pierniczków, ale również przekonanie, że ZSP w Starym Sączu przygotowuje bardzo dobrych fachowców i specjalistów.

Ciąg dalszy  warsztatów nastąpi. Zapraszamy wszystkich chętnych gimnazjalistów