Świąteczny nastrój przy magicznym stole

Dnia 13 grudnia  w ZSP odbył się  konkurs gastronomiczny „Aranżacje stołów bożonarodzeniowych”, w którym wzięły udział wszystkie klasy o profilu żywieniowym – 5 zespołów:

1. Klasa 1 TŻiUG  - Łatka Kinga i Plata Karolina
  2. Klasa 2 TŻiUG – Olszowska Agata i  Kozik Aleksandra
  3. Klasa 3 TŻiUG – Biel Monika i Pietrucha Klaudia
  4. Klasa 4 TŻiUG – Bober Kinga i Janiczek Karolina
  5. Klasa 4 TŻiUG/TiŻ – Gałęziowska Jolanta, Janczak Michał

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: mgr Beatę Łęczycką, mgr Małgorzatę Ziębę, mgr inż. Dorotę Kulig-Marcisz

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:

•  dyr Grzegorz  Skalski
  • wice-dyr  Angelika  Duda
  • wice-dyr  Michał  Bulzak
  • mgr Katarzyna  Zaczyk

Pomysłów na dekoracje nie brakowało. Uczniowie z wielką starannością przygotowali stoły świąteczne, które wzbudzały podziw i zachwyt. Młodzi wykazali się znajomością zasad nakrywania stołów, kreatywnością i wielkim smakiem estetycznym. Celem tego konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności uczniów, ale przede wszystkim kultywowanie elementów tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Komisja miała „pewne” trudności z oceną, ponieważ poziom był naprawdę wysoki i wyrównany.

I miejsce zdobyła klasa 4 TŻiUG / TIŻ

II miejsce zajęła klasa 4 TŻiUG

Na III miejscu znalazła się klasa 2 TŻiUG

IV i V miejsce   ex aequo   - klasa 3 TŻiUG i kl 1 TŻiUG