Czas świątecznych spotkań

Przed nami Święta Bożego Narodzenia i doskonały czas na wigilijne spotkania. Te zawsze są podniosłe i pełne wzruszeń. W przedświąteczny wtorek, 20 grudnia, w starosądeckim Domu Pielgrzyma „Opoka” odbyło się tradycyjne spotkanie dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły – obecnych i emerytowanych. Zaproszenie na nie przyjęli także ks. proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego Janusz Ryba, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Rola, dyrektor Internatu  Międzyszkolnego Lucyna Dybiec, Komendant OHP Marian Potoniec oraz Rada Rodziców ZSP.

Wszystkich serdecznie powitał dyrektor Grzegorz Skalski, który w imieniu własnym oraz kadry kierowniczej szkoły - wicedyrektorów: Angeliki Dudy i Michała Bulzaka oraz kierownika praktycznej nauki zawodu Urszuli Sadowskiej - podziękował za przybycie i złożył życzenia świąteczno-noworoczne, do których dołączyli się również zaproszeni goście.

Ze światełkiem betlejemskim - symbolicznym ogniem, zapalonym w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem - przybyła grupa harcerzy z ZSP.

Po odczytaniu przez księdza proboszcza Ewangelii o narodzinach Jezusa i poświęceniu opłatków wszyscy składali sobie ciepłe życzenia. Tego dnia na stole nie zabrakło również tradycyjnych świątecznych potraw.

Wigilijnemu spotkaniu towarzyszyły dźwięki polskich kolęd w wykonaniu uzdolnionych uczniów. Był to niezwykły czas pełen wspólnych rozmów, wspomnień i planów na przyszłość.

Zobacz>>>