„Kie pódziemy stela, to nos bedzie skoda, po górach, dolinach płakać bedzie woda” [J. Tischner]

Śmierć ludzi dobrych, życzliwych, mądrych, których się znało osobiście, zawsze zaskakuje, rodzi pytania, dlaczego?...  Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu – pana Zdzisława Wojnarowskiego.

Przynależność do Rodziny Szkół Tischnerowskich związała nasze szkoły w marcu 2014 r., ale my pamiętamy Go także jako  pasjonata sportu aktywnie działającego  na rzecz starosądeckiej siatkówki, a przede wszystkim jako wspaniałego sędziego i wiernego sympatyka organizowanych Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w piłce siatkowej chłopców
w murach naszej szkoły.

Nasz patron powtarzał, że człowiek nie żyje dla siebie, ale i także nie umiera dla siebie... Sedno całej naszej wiary polega na powtarzaniu  słów  Boga, »dobre było«. Może o to naprawdę chodzi, że może jesteśmy na tym świecie po to, żeby na końcu powtórzyć najpiękniejsze słowa, jakie Pan Bóg wypowiedział w dniu naszego stworzenia: »Dobre było«. Niewątpliwie tak można podsumować dobre i piękne życie, pracę i działania niezwykłego człowieka, który pozostawia po sobie pustkę, po którym płakać będą ludzie, Poprad i Dunajec przecinające swymi nurtami okoliczne góry...