1 marca społeczność naszej szkoły oddała hołd Żołnierzom Wyklętym, Żołnierzom Niezłomnym, bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy z bronią w ręku przeciwstawiali się sowietyzacji Polski. Ich działalność przypada na lata 1944-1963. Ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak zginął w 1963 roku w obławie MO. Dzień 1 marca nawiązuje do wykonania wyroków śmierci na członkach IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość na czele z Łukaszem Cieplińskim pseudonim „Pług” straconych w więzieniu mokotowskim w Warszawie w 1951 roku.
Tegoroczne obchody w kinie „Sokół” poświęcone były postaci niezwykłej – generałowi Augustowi Emilowi Fieldorfowi ps. „Nil”. Losy generała „Nila” przybliżyła prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów kl. III Technikum Informatycznego: Grzegorza Porwoła, Michała Jaworskiego i Adriana Ogorzałego pod kierunkiem pani Jolanty Sułkowskiej. Młodzież poznała heroiczne życie generała będącego bohaterem trzech wojen, szefem Kedywu AK, żołnierzem wielokrotnie odznaczanym za męstwo i odwagę.
Główną część uroczystości uświetnił także film w reżyserii Ryszarda Bugajskiego pt. „Generał Nil”, w którym tytułową rolę zagrał wybitny aktor Olgierd Łukaszewicz. Z wielkim przejęciem oglądali wszyscy sfabularyzowane ostatnie lata życia wspaniałego człowieka. Najbardziej zapadały w pamięć sceny pobytu generała Fieldorfa w więzieniu, brutalne metody prowadzenia śledztwa i niezwykle wymowna chwila wykonania egzekucji. Komuniści zamordowali przecież wybitnego dowódcę, człowieka niewinnego, prawego, który całe życie poświęcił walce o wolną Polskę. Była to jedna z największych zbrodni sądowych w dziejach powojennej Polski. Generałowi odmówiono także prawa do godnego pochówku, grzebiąc Go w bezimiennym dole. Do dziś nie znamy miejsca jego grobu, a ci, którzy współuczestniczyli w zbrodni, nadal nie ponieśli żadnej kary.
Chwała i cześć Bohaterom!