musz.jpg
Srebro i brąz dla naszej reprezentacji w IV Turnieju Strzeleckim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W sobotę 4 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół w Barcicach odbył się IV Turniej Strzelecki objęty patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Głównym celem zawodów było uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy podziemia, którzy polegli za ojczyznę lub zostali zamordowani przez rosyjskie NKWD i polskie UB i KBW w latach 1945 – 1956.

W turnieju wzięło udział trzydzieści   zespołów (w każdym po 3 osoby) wraz z opiekunami z każdego etapu edukacyjnego: 12 reprezentujących szkoły podstawowe, 12 reprezentacji z gimnazjum i 4 szkoły ponadgimnazjalne, w tym nasze dwie drużyny w składzie: Marcelina Tarasek, Dorota Galica i Albert Myjak – Zasadni oraz Jerzy Konstanty, Mikołaj Augustyniak  i Szymon Kurzeja. Walczyliśmy w kategorii indywidualnej i zespołowej. W ramach zmagań sportowych została rozegrana konkurencja: karabinek pneumatyczny 10 + 3 strzały, odległość 10 m z pozycji stojącej. Niełatwo było trafić w tarczę z dziesięciu metrów, a presja świadomości, że każdy niecelny strzał może zaważyć na wyniku drużyny, potęgowały stres i drżenie rąk. Jednak udało się!!! W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ustrzeliliśmy srebro i brąz, ustępując pola walki tylko drużynie z ZSZ Limanowa.