Nauka na wyjeździe

Dnia 2 marca  klasy I TM, II TM i II TI wraz z opiekunami: Piotrem Stojkiem i Justyną Sowińską podczas wycieczki zawodowej w Expo Silesia: Targi Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting w Sosnowcu zdobywali nowe doświadczenia, pozwalające weryfikować szkolną wiedzę z najnowszą myślą techniczną.

W Expo Silesia od lat z sukcesem realizowane są  specjalistyczne targi branżowe, jak np. TOOLEX czy ExpoWELDING. Są one dedykowane kluczowym technologiom przemysłowym obejmującym:  cięcie, szlifowanie, wykrawanie, lutowanie i zgrzewanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę i hydraulikę oraz BHP, utrzymanie ruchu i badania nieniszczące.

Ten unikatowy projekt dedykowany innowacyjnym produktom i rozwiązaniom  odbywał się w dniach 28 lutego – 2 marca br. Uczniowie w jego  ostatnim dniu mogli zapoznać się z innowacjami przemysłowymi, ponieważ  INDUSTRYmeeting  to nie tylko doskonała platforma wymiany informacji, doświadczeń i opinii, ale także niezwykła okazja do pogłębiania wiedzy w gronie specjalistów.