slide-1.jpg
01
Gru
Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej szlifują umiejętności językowe
Posted by Super User

Zajęcia praktyczne w towarzystwie turystów z Węgier
                   Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego zawodowego. Karol Mikołajczyk, Filip Dąbrowski, Wiktoria Szewczyk oraz Honorata Rusnak wcielili się w rolę przewodników turystycznych oprowadzających Węgrów po Starym Sączu w języku angielskim. Okazję do takich zajęć praktycznych pozwalających na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego dał im pobyt młodzieży węgierskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu w ramach współpracy międzynarodowej prowadzonej przez szkołę.

Galeria zdjęć>>>

Dla uczniów Technikum Obsługi Turystycznej takie doświadczenie zawodowe było okazją do tego, aby w praktyce wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego w turystyce, a jednocześnie zdobyć umiejętności niezbędne do pracy w branży turystycznej w przyszłości. Kontakt z zagranicznymi turystami był dla uczniów Technikum Obsługi Turystycznej wartościowym elementem przygotowania zawodowego, który zaowocuje wzrostem nie tylko kompetencji zawodowych i językowych, ale także pewności siebie i  wiary w swoje umiejętności. Starosądecki Rynek to miejsce, gdzie Węgrzy w towarzystwie uczniów Technikum Obsługi Turystycznej w roli przewodników turystycznych oraz młodzieży  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu rozpoczęli spacer po mieście, podczas którego słuchali opowiadań w języku angielskim o atrakcjach turystycznych miasta. Wszyscy uczestnicy polsko-węgierskiego spaceru wzięli również udział w międzynarodowym konkursie kulturoznawczym 'Atrakcje turystyczne Starego Sącza' w języku angielskim.  Zwycięzcami zostali uczniowie z Radnὁti Miklὁs Gimnázium z Dunakeszi, Anna Pomozi oraz Roland Reif oraz polsko-węgierska grupa, w której znalazła się Anna Kachniarz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz Kinga Kaszap i Kata Hernadi z Węgier. Drugie miejsce zdobyła Gabriela Policht z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach i  Lilla Zboray z Węgier oraz Kinga Pocze z Węgier i Marta Michalak z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

mgr Beata Damasiewicz