Dzień Otwarty w ZSP

Słoneczny wtorek – 25 kwietnia – był  Dniem Otwartym  w naszej szkole. Gościliśmy ponad 250 uczniów z okolicznych gimnazjów. Najliczniej odwiedzili nas gimnazjaliści z Gołkowic, Barcic, Starego Sącza, Zagorzyna i Jazowska. Nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z uczniami przygotowali stanowiska prezentujące poszczególne zawody: technik leśnik, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik mechanik, technik ekonomista, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz nowość w naszej szkole technik ogrodnik. Prezentowały się także stanowiska szkoły branżowej 1-go stopnia w zakresie klasy wielozawodowej, murarz-tynkarz, stolarz oraz w nowym zawodzie – ogrodnik.

Uczniowie gimnazjów z ciekawością dopytywali się o kierunki kształcenia, zajęcia dodatkowe, wyposażenie pracowni i inne aspekty związane z życiem szkoły.

W ramach promocji kierunku technik ogrodnik gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem firmy działającej na terenie całego kraju - „Park-M”. Mieli możliwość oglądania roślin ozdobnych, drzew i krzewów na terenie „Park M”, a podczas pobytu w Brzeznej – w siedzibie firmy – zapoznawali się z działalnością tego lidera rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni oraz z możliwościami rozwijania swoich zainteresowań.

Zobacz>>>