musz.jpg
Szkolenie w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

Szkolenie w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II dla nauczycieli przedmiotów zawodowych z TIK w dydaktyce. Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zapoznanie ich z nowoczesnymi tendencjami w dydaktyce.

Szkolenie koncentruje się na prezentacji wartościowych rozwiązań praktycznych w tym zakresie. Daje też nauczycielom możliwość uczenia się w działaniu przez projekty, które są w jego ramach realizowane. Serdecznie zapraszamy!

Wypełnione i podpisane skany formularzy (razem z oświadczeniami) powinny zostać wysłane z takiego adresu mailowego, na który później będziemy mogli przekazywać dalsze informacje dot. rekrutacji, zakwalifikowania i szkolenia (najlepiej z bezpośrednich skrzynek mailowych nauczycieli). Adres, na który należy wysłać skan formularza: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując „Rekrutacja do II edycji szkolenia nauczycieli cz. zawodowa” Ostateczny termin nadsyłania skanów formularzy zgłoszeniowych upływa 09 października.

Załączniki nr 3, 4, 5 oraz 6 do Regulaminu: dokumenty, które zakwalifikowani uczestnicy dostarczą do Organizatora rekrutacji (UP) dopiero w dniu rozpoczęcia szkolenia.

Rekrutacja prowadzona będzie wg poniższego harmonogramu:
·18.09.2017 – 09.10.2017: nadsyłanie przez nauczycieli skanów formularzy zgłoszeniowych na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
·11.10.2017 – 15.10.2017: wypełnienie przez kandydatów spełniających wymagania formalne Testu Kompetencji Cyfrowych. Link do testu wraz z terminem zostanie przekazany bezpośrednio na adresy e-mail, z których wysłane będą formularze zgłoszeniowe. Wypełnienie testu jest warunkiem niezbędnym, aby wziąć udział w szkoleniu, niewypełnienie go w podanym terminie będzie skutkowało skreśleniem nauczyciela z listy kandydatów.
·16.10: ogłoszenie wyników rekrutacji – przekazanie informacji do szkół

Szkolenie prowadzone będzie wg harmonogramu:
·Październik/listopad – Moduł I: „stacjonarna” część szkolenia na UP w Krakowie (szczegóły w programie) – uczestnik weźmie udział w zajęciach w jednym dniu; szczegóły (terminy) zostaną podane po zakończeniu rekrutacji
·grudzień - kwiecień: Moduł II i III szkolenia (na platformie, on-line – szczegóły w programie) – są to moduły niewymagające od nauczyciela obecności w Krakowie
·maj 2018 – wydanie certyfikatów kończących szkolenie.

Informacje dodatkowe:
·limit miejsc przeznaczonych dla nauczycieli ze szkoły wynosi 5 osób. Dla zapewnienia efektywności zarówno szkolenia jak i dalszej realizacji projektu (działań „chmurowych” skierowanych do uczniów) bardzo ważne jest zrekrutowanie co najmniej tej liczby osób.
WAŻNE!: W celu zapewnienia jak najwyższej efektywności realizowanych działań w projekcie uprzejmie prosimy i zwracamy uwagę, aby w pierwszej kolejności zgłosiły się wszystkie osoby, które prowadzą/będą prowadzić zajęcia on-line z obszarów zawodowych dla uczniów lub są zainteresowane podjęciem takiej działalności.

Regulamin rekrutacji [plik pdf]

Zał.1_program [plik pdf]