musz.jpg
Na starcie po olimpijskie laury

Nasi uczniowie od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Etap szkolny XLII już edycji odbył się 26 i 27 października w trzech blokach tematycznych. Do części pisemnej oraz praktycznej olimpiady przystąpiło 23 uczniów:  blok agrobiznes - 11, gastronomia - 3 i leśnictwo – 9.

Pisemna cześć testowa i zadania praktyczne pozwoliły wyłonić zwycięzców, którzy zdobyli największą liczbę punktów w poszczególnych blokach. To oni będą reprezentować szkołę podczas eliminacji okręgowych, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia 2018 roku.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego:

•    Blok: agrobiznes – Justyna Babik z kl. IV w zawodzie technik ekonomista
•    Blok: leśnictwo – Dorota Galica z kl. IV i Przemysław Depczyński z kl. III w zawodzie technik leśnik
•    Blok: gastronomia – Klaudia Wojtas z kl. III w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Urszula Sadowska

Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.