musz.jpg
Uroczystość 11 Listopada w naszej szkole

W przeddzień niezwykłego święta, bliskiego sercu każdego Polaka, upamiętniającego rocznicę odzyskania w 1918 r. niepodległości przez naszą Ojczyznę, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

Przygotowane teksty i wiersze, a także piękny śpiew pieśni patriotycznych przypomniały nam o walczących przodkach, ich poświęceniu i trudzie, z jakim musieli się zmierzyć, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Pamiętając słowa Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II: Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć, dokładajmy wszelkich starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę, bo Sztuką jest umierać dla ojczyz¬ny, ale naj¬większą sztuką jest dob¬rze dla niej żyć – mówił Kardynał Stefan Wyszyński.
W akademii udział wzięli uczniowie klas: 2MT, 2 TI, 4 TIE, 4 TL, 3MI, 4 TET oraz harcerze. Wszytkim dziękujemy za zaangażowanie w organizację tego święta.