Halówka dziewcząt na medal

13 grudnia przyniósł naszym dziewczętom szczęście. Na Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Halowej Dziewcząt drużyna w składzie: Stojda Renata, Olejarz Anna, Pustułka Barbara, Kurzeja Agnieszka, Owsianka Katarzyna, Konopka Magdalena, Olszowska Kamila, Łatka Kinga - zdobyła TRZECIE miejsce.

Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn. Dziewczęta w swej grupie walczyły z ZSP w Nawojowej oraz ZS  w Marcinkowicach

Mecz

Szkoła/Drużyna

Wynik

1.

ZSP Stary Sącz

ZS Marcinkowice

2 : 1

2.

ZSP Nawojowa

ZSP Stary Sącz

1 : 1

3.

ZS Marcinkowice

ZSP Nawojowa

1 : 2

Ze względu na uzyskanie tej samej liczby punktów co ZSP w Nawojowej, trzeba było przeprowadzić rzuty karne między drużyną z Nawojowej i naszą.
Anna Olejarz - nasza bramkarka - ( drobna, szczupła dziewczyna), która nie szkoli się w żadnym klubie,   w przeciwieństwie do bramkarki z Nawojowej ( KS Starówka), dała pokaz swoich umiejętności i ducha walki. Świadomość, że awans do gry w finałach w dużej mierze zależy od niej, dopingowała, aby obronić 4 z 6 karnych. Dzięki temu nasz zespół awansował do gry o 1-3 miejsce.
W finale dziewczęta dały z siebie wszystko, ale kontuzja Renaty uniemożliwiająca jej grę w dwóch ostatnich meczach, znacznie osłabiła drużynę.
Nasza szkoła może być dumna z dziewcząt. Miejmy nadzieję, że w przyszłości do drużyny dołączą inne zawodniczki, które zastąpią maturzystki: Kasię, Basię, Renatę i Agnieszkę, uczennice z wielkim potencjałem i umiejętnościami.
Dziękuję całej ośmioosobowej drużynie za zajęcie zaszczytnego III  miejsca.
Dziewczęta górą.
Opiekun: Ewelina Gajdosz-Śliwa