Wszystko o Moskwie

W piątek 16 grudnia w naszej szkole odbył się finał Konkursu Wiedzy o Moskwie. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Współpracy Polska - Wschód z panem Tomaszem Strachanowskim na czele.
„Jesteśmy zachwyceni poziomem wiedzy, którą prezentują finalistki. Mam nadzieję na owocną współpracę ze szkołą, a także na rozszerzenie idei konkursu być może na inne szkoły” - mówił prezes stowarzyszenia.

W komisji zasiadali obok Tomasza Strachanowskiego, Anna Pych, pomysłodawca konkursu i nauczyciel języka rosyjskiego, a także kierownik szkolenia praktycznego w ZSP pan Robert Poręba.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na wypełnieniu testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. W finale zmagało się pięć uczennic z klas III. Ostatni etap to quiz na czas. Rywalizacji konkursowej towarzyszyły ciekawe motywy muzyczne. Zwyciężczynią została Sonia Jurecka z kl. III TOT. Gratulujemy