krak.jpg
Mar
Ku czci Patrona ZSP

W poniedziałek, 12 marca, w 87. rocznicę urodzin uczciliśmy pamięć ks. prof. Józefa Tischnera. Klasy pierwsze uzupełniały swoją wiedzę o patronie, oglądając prezentację przygotowaną przez uczniów kl. IV technikum informatycznego Ernesta Padulę i Grzegorza Porwoła pod kierunkiem pani Jolanty Sułkowskiej.

Następnie odbył się Konkurs wiedzy o życiu i twórczości księdza profesora mający na celu upamiętnienie tego wielkiego kapłana, filozofa i górala. Uczniowie rozwiązywali test pisemny, który przygotowała pani Dominika Janczura – Leszko. Zwycięzcom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy wręczyła dyrekcja szkoły. Dyrektor w anegdotyczny sposób przybliżył młodzieży postać księdza profesora oraz podziękował za włączenie się w obchody rocznicy.

Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Rembiasz z kl. 1 TŻG, drugie Anna Olejarz z kl. 3 TOT, a trzecie Wiktoria Wojtas z kl. 1 TET. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

.