musz.jpg
Urodziny na lekarstwo

Ubiegły weekend wolontariusze z naszej szkoły spędzili w przemiłej atmosferze i w wyśmienitym towarzystwie. Uczniowie mieli okazję uprzyjemnić wyjątkowy dzień jednej z rodzin podczas dziesiątych urodzin ich córki.

Kasia to wyjątkowa dziewczynka, niestety życie jej podporządkowane było do niedawna chorobie – malformacji tętniczo – żylnej.

Powoduje ona nadmierną produkcję krwi, dla której nie ma miejsca w organizmie, w związku z czym rosną dodatkowe żyły i pojawiają się częste krwotoki.  Wielokrotne zabiegi chirurgiczne wiązały się z dłuższymi pobytami w szpitalach, rekonwalescencją w domu oraz pozostawiały po sobie blizny.

Rutyna zwyczajnego dnia, przewidywalność sytuacji i zachowań – to rzeczy, za którymi rodzice Kasi i ona nieustannie tęsknili. Z powodu choroby planowanie czegokolwiek przybierało wymiar abstrakcyjny. Niemożliwe było zaplanowanie wyjazdu wakacyjnego, uczestnictwa w zajęciach dodatkowych lub nawet w zajęciach szkolnych.

Dzięki programowi Tesco „Decydujesz Pomagasz” oraz działaniom stowarzyszenia Sursum Corda  Kasia mogła świętować swoje 10. urodziny jak nigdy dotąd. Wolontariusze (Jola Migacz, Angela Słowik, Kasia Marczyk, Kamila Słowik z pomocą  Ani Olejarz i Sonii Jureckiej) przygotowali wieczór pełen zabaw, gier i emocji. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszek Kasia została obdarowana niezwykłymi prezentami. Otrzymała: miniwieżę firmy Blaupunkt, zestaw do manicure wraz z podstawowym kursem malowania i ozdabiania paznokci przeprowadzonym przez wolontariuszy, zaproszenie do Teatru Nowego w Nowym Sączu dla całej rodziny (prezent podarowany przez „Fundację Teatr Nowy”), zaproszenie dla Kasi i rodziny na małe przyjęcie do kawiarni „Spóźniony Słowik” (podarunek właścicieli kawiarni) oraz najważniejszy na urodzinach – tort, o który zadbała  -  cukiernia Tęgoborze.