musz.jpg
Konkurs historyczny „Mój Region Moja Duma, Moje Miasto Moja Duma” rozstrzygnięty!

W środę, 11 kwietnia, w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu zakończyły się zmagania uczestników V edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV Technikum obsługi turystycznej – Justyna Citak i Gabriela Gąsiorowska, które przygotowywały się pod kierunkiem pani Jolanty Sułkowskiej.

Konkurs był trzyetapowy i obejmował etap szkolny w postaci testu pisemnego, następnie międzyszkolny związany z wykonaniem pracy na wybrany temat oraz ponownie testu. Justyna w swojej pracy przedstawiła zagadnienia dotyczące walorów architektonicznych cerkwi Ziemi Sądeckiej, natomiast Gabrysia zaprezentowała atrakcje Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Po pomyślnym przejściu obu etapów nasze uczennice wywalczyły miejsce w finale, w którym uczestniczyło 148 osób. W części finałowej ponownie należało stawić czoła pytaniom w formie testu i odpowiedzi ustnych. Ostatecznie tytuł laureata zdobyła Gabriela Gąsiorowska, która otrzymała nagrody rzeczowe wręczone na uroczystej gali w Auli PWSZ.

Jesteśmy dumni z naszej finalistki, której  gratulujemy  sukcesu!