Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz
Tel/fax 18 446-05-80
18 446 06 84

2. Cele ogólne i założenia konkursu :
- poszerzenie wiadomości z zakresu geografii, kultury, historii, życia codziennego oraz tradycji w krajach anglojęzycznych
- zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych,
- wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim,
- zachęcenie do pozytywnej rywalizacji.

3. Uczestnicy:

W konkursie bierze udział młodzież  klas VII i VIII szkół podstawowych.

4. Temat – tematyka oraz zagadnienia poszczególnych edycji podawane są najpóźniej do końca listopada każdego roku

5. Terminy i inne informacje o konkursie: dokładny termin etapu szkolnego jak i etapu powiatowego podawane są najpóźniej do końca listopada każdego roku

Etap szkolny: styczeń lub luty – w zależności od terminu ferii zimowych

Etap powiatowy: marzec lub kwiecień w zależności od terminu wiosennej przerwy świątecznej

czas trwania: 45 min (szkolny koordynator jest zobowiązany posiadać podpisane zgody od rodziców lub prawnych opiekunów uczniów na udział w konkursie i przetwarzanie danych osobowych- wzór w załączniku)

Test będzie sprawdzał wiedzę dotyczącą tematu i zagadnień danej edycji  i będzie składał się z 60 pytań w języku angielskim (wielokrotny wybór, dopasowywanie).

Udział szkoły w konkursie należy zgłosić najpóźniej do dnia tydzień przed zimową przerwą świąteczną faksem  lub pocztą na adres szkoły z dopiskiem "POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH" (formularz uczestnictwa dołączony w załączniku). Test obowiązujący na etapie szkolnym konkursu zostanie przesłany na adres mailowy podany w formularzu uczestnictwa 2 dni przed wyznaczona datą etapu szkolnego. W przypadku nie otrzymania testu, należy bezzwłocznie przekazać informację telefonicznie. (tel. 18 44605 80 lub (502 – 232 - 676).

Lista finalistów zostanie opublikowana dnia do 14 dni od daty etapu szkolnego  na stronie internetowej naszej szkoły. Znajdą się tam również szczegółowe informacje dotyczące finału. Do finału przechodzi 50 osób z najwyższą punktacją.

6. Nagrody:

Laureaci I- III miejsc otrzymają cenne nagrody językowe oraz certyfikaty. Wszyscy finaliści otrzymają certyfikaty.